08.10.2018

Henkilökunta/Staff

Koulutuspalvelut (Avoimen yliopiston opiskelijapalvelut)

Nimi Nimike Oppiaine Sähköposti Puhelinnumero
Aaltonen Karolina Opintosihteeri/Study Secretary karolina.m.aaltonen@jyu.fi 040 846 4820
Avoimen yliopiston opiskelijapalvelut Koulutuspalvelut/Student and Academic Services avoneuvo@avoin.jyu.fi 040 576 7760
Kaari Ursula Koulutussuunnittelija/Education Coordinator ursula.kaari@jyu.fi 050 428 0807
Kärkkäinen Riina Koulutussuunnittelija/Education Coordinator, Opintoneuvoja riina.karkkainen@jyu.fi 050 428 0805
Piippo Minna Opintosihteeri/Study Secretary minna.o.piippo@jyu.fi 050 428 0808
Pynnönen Mirve Koulutussuunnittelija/Education Coordinator mirve.pynnonen@jyu.fi 040 805 4890
Ratalahti Elina Opintopäällikkö/Head of Student and Academic Affairs elina.ratalahti@jyu.fi 050 427 3076
Räisänen Vilma Opintosihteeri/Study Secretary vilma.e.raisanen@jyu.fi 040 805 4758
Sahikallio Iris Opintosihteeri/Study Secretary, Rekisteröinti iris.sahikallio@jyu.fi 040 576 7780
Tarvainen Pauliina Opintosihteeri/Study Secretary pauliina.tarvainen@jyu.fi 040 805 4433

Opintoneuvonta

Nimi Nimike Oppiaine Sähköposti Puhelinnumero
Kärkkäinen Riina Koulutussuunnittelija/Education Coordinator, Opintoneuvoja riina.karkkainen@jyu.fi 050 428 0805

Opetus

Nimi Nimike Oppiaine Sähköposti Puhelinnumero
Ekström Nora Yliopistonopettaja/University Teacher kirjoittaminen nora.ekstrom@jyu.fi 040 576 7762
Eskola Päivi Yliopistonopettaja/University Teacher gerontologia paivi.eskola@jyu.fi 040 576 7771
Hallamäki Irene Yliopistonopettaja/University Teacher suomen kieli irene.hallamaki@jyu.fi 040 8053228
Hietalahti Merja Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia merja.a.hietalahti@jyu.fi 040 6822 351
Häkli Helky Yliopistonopettaja/University Teacher sosiaalityö helky.l.hakli@jyu.fi 040 8054 318
Hämäläinen Sari Yliopistonopettaja/University Teacher kasvatustiede sari.a.hamalainen@jyu.fi 040 576 7764
Hänninen Titta Yliopistonopettaja/University Teacher suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä titta.s.hanninen@jyu.fi 040 805 3521
Kaikkonen Anna Pedagoginen johtaja, yliopistonopettaja/ Pe­da­go­gical Head, University Teacher suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä anna.kaikkonen@jyu.fi +358 40 805 3240
Kallinen-Kuisma Minna Yliopistonopettaja/University Teacher johtaminen minna.kallinen-kuisma@jyu.fi 040 576 7766
Kataja-aho Saana Yliopistonopettaja/University Teacher bio- ja ympäristötieteet saana.m.kataja-aho@jyu.fi 040 805 3565
Kiviniemi Ari Yliopistonopettaja/University teacher kemia ari.m.kiviniemi@jyu.fi 040 805 4649
Kokko Tiina Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka tiina.s.kokko@jyu.fi 0408053244
Koski Heljä Yliopistonopettaja/University Teacher viestintä ja media helja.koski@avoin.jyu.fi 040 576 7767
Kuhmonen Petri Yliopistonopettaja/University Teacher elämänkatsomustieto petri.kuhmonen@jyu.fi 040 576 7872
Kytölä Liisa Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka liisa.kytola@jyu.fi 040 576 7769
Ladonlahti Tarja Yliopistonopettaja/University Teacher, Special Education erityispedagogiikka tarja.ladonlahti@jyu.fi 040 576 7754
Laine Mari Yliopistonopettaja/University Teacher terveystieteet mari.k.laine@jyu.fi 040 576 7757
Leppämäki Piia Yliopistonopettaja/University Teacher johtaminen, laskentatoimi piia.a.leppamaki@jyu.fi 040 8054187
Lintunen Jarmo Yliopistonopettaja/University Teacher draamakasvatus jarmo.lintunen@jyu.fi 040 186 2360
Matilainen Päivi Yliopistonopettaja/University Teacher sosiaalityö paivi.matilainen@jyu.fi 040 576 7772
Nieminen Matti Yliopistonopettaja/University Teacher yhteiskuntatieteet ja filosofia, sosiologian opintosuunta matti.e.nieminen@jyu.fi 040 576 7773
Nikulainen Kirsi Yliopistonopettaja/University Teacher kirjallisuus, suomen kieli kirsi.j.nikulainen@jyu.fi 040 576 7774
Nykopp Minna Yliopistonopettaja/University Teacher aikuiskasvatustiede, kasvatustiede minna.e.nykopp@jyu.fi 040 190 4463
Oikari Minna Yliopistonopettaja/University Teacher kasvatustiede minna.m.oikari@jyu.fi 040 576 7786
Oksanen Annamaija Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia annamaija.oksanen@jyu.fi 040 576 7779
Puro Erika Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka erika.k.puro@jyu.fi +358408053416
Ranta Minna Yliopistonopettaja/University Teacher Perheopinnot, kasvatustiede, aikuiskasvatustiede minna.s.ranta@jyu.fi 040 8053965
Rautiainen Anne Mari yliopistonopettaja kirjoittaminen annemari.rautiainen@jyu.fi 040 576 7778
Reiman Nina Yliopistonopettaja/University Teacher suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä nina.m.reiman@jyu.fi 040 805 4668
Sahlman Kati Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia kati.sahlman@jyu.fi 040 805 3476
Salo Mailis Yliopistonopettaja mailis.salo@jyu.fi
Saurén Kirsi-Marja Yliopistonopettaja/University Teacher kasvatustieteet, johtaminen, yrittäjyys kirsi-marja.sauren@jyu.fi 040 805 3477
Seilonen Marja yliopistonopettaja suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä marja.a.p.seilonen@jyu.fi 0408053224
Talamo Auli Yliopistonopettaja/University Teacher aikuiskasvatustiede auli.talamo@jyu.fi 040 576 7784
Tapola-Tuohikumpu Sirpa Yliopistonopettaja/University Teacher sosiaalityö sirpa.tapola-tuohikumpu@jyu.fi 040 805 3494
Terävä Mika Yliopistonopettaja/University Teacher draamakasvatus mika.terava@jyu.fi 040 576 7869
Tyrväinen Heli Yliopistonopettaja/University Teacher terveystieteet heli.tyrvainen@jyu.fi 040 576 7873
Uotinen Sanna Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka sanna.uotinen@jyu.fi 040 576 7785
Uotinen Virpi Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia virpi.uotinen@jyu.fi 040 576 7782
Valkonen Leena Yliopistonopettaja/University Teacher - työvapaa 31.12. 2018 asti kasvatustieteet, perheopinnot leena.valkonen@jyu.fi 040 805 4942
Viirret Tuija Leena Yliopistonopettaja/University Teacher draamakasvatus tuija.l.viirret@jyu.fi 040 576 7874
Virinkoski Riitta Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka riitta.e.virinkoski@jyu.fi 040 576 7787
Waselius Suvi Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia suvi.e.waselius@jyu.fi 0408055000

Hallinto ja suunnittelu

Nimi Nimike Oppiaine Sähköposti Puhelinnumero
Harvisalo Sisko Koulutuspäällikkö/Manager sisko.harvisalo@jyu.fi 050 427 3075
Huovinen Mirva Koulutuspäällikkö/Manager mirva.e.huovinen@jyu.fi 040 805 3112
Kaari Ursula Koulutussuunnittelija/Education Coordinator ursula.kaari@jyu.fi 050 428 0807
Kananen Päivi Suunnittelija/International Coordinator International issues paivi.kananen@jyu.fi +358 50 443 2350
Lehtonen Katja Koulutuspäällikkö/Manager katja.r.lehtonen@jyu.fi 050 428 5317
Nummi Susanna Koulutuspäällikkö/ Manager susanna.nummi@jyu.fi 040 8054905
Parkkonen Marita Koulutuspäällikkö marita.a.parkkonen@jyu.fi 040 640 3320
Savela Paula Projektipäällikkö/ Project Manager Toinen reitti yliopistoon-hanke paula.savela@jyu.fi 050 428 5293
Vuori Satu Koulutuspäällikkö/Manager satu.vuori@jyu.fi 050 373 2135

Johto

Nimi Nimike Oppiaine Sähköposti Puhelinnumero
Lerkkanen Jukka Johtaja/Director jukka.lerkkanen@jyu.fi +358 400 249 643
Kaikkonen Anna Pedagoginen johtaja, yliopistonopettaja/ Pe­da­go­gical Head, University Teacher suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä anna.kaikkonen@jyu.fi +358 40 805 3240
Karjalainen Merja Kehittämispäällikkö, varajohtaja/Head of Planning and Development merja.karjalainen@jyu.fi 050 441 3687

Hankkeet

Nimi Nimike Oppiaine Sähköposti Puhelinnumero
Allonen Anne Projektisihteeri Toinen reitti yliopistoon-hanke anne.allonen@jyu.fi 040 024 7433
Joutsen Heli Markkinointisuunnittelija Toinen reitti yliopistoon-hanke heli.a.joutsen@jyu.fi 040 652 4168
Savela Paula Projektipäällikkö/ Project Manager Toinen reitti yliopistoon-hanke paula.savela@jyu.fi 050 428 5293

Viestintäpalvelut (Avoimen yliopiston markkinointi)

Nimi Nimike Oppiaine Sähköposti Puhelinnumero
Mikkola Reetta Markkinointisuunnittelija reetta.l.mikkola@jyu.fi +358 40 190 8129