Henkilökunta/Staff

# Nimi Nimike Oppiaine Sähköposti Puhelinnumero
A Aaltonen Karolina Opintosihteeri/Study Secretary 040 846 4820
Allonen Anne Projektisihteeri Toinen reitti yliopistoon-hanke anne.allonen@jyu.fi 040 024 7433
Avoimen yliopiston opintopalvelut/Student and Academic Services at Open University Ota meihin yhteyttä: https://help.jyu.fi 040 576 7760
E Ekström Nora Yliopistonopettaja/University Teacher kirjoittaminen nora.ekstrom@jyu.fi 040 576 7762
Eskola Päivi Yliopistonopettaja/University Teacher gerontologia paivi.eskola@jyu.fi 040 576 7771
H Haapala Henna Yliopistonopettaja/University Teacher liikunta- ja terveystieteet henna.l.haapala@jyu.fi 040 682 3143
Harvisalo Sisko Koulutuspäällikkö/Manager sisko.harvisalo@jyu.fi 050 427 3075
Hietalahti Merja Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia merja.a.hietalahti@jyu.fi 040 6822 351
Honko Mari Yliopistonopettaja mari.h.honko@jyu.fi 050 538 7914
Huovinen Mirva Koulutuspäällikkö/Manager mirva.e.huovinen@jyu.fi 040 805 3112
Häkli Helky Yliopistonopettaja/University Teacher sosiaalityö helky.l.hakli@jyu.fi 040 8054 318
Hämäläinen Sari Yliopistonopettaja/University Teacher kasvatustiede sari.a.hamalainen@jyu.fi 040 576 7764
Hänninen Titta Yliopistonopettaja/University Teacher suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä titta.s.hanninen@jyu.fi 040 805 3521
J Joensuu Juri Yliopistonopettaja kirjoittaminen juri.m.joensuu@jyu.fi 040 621 6675
Joutsen Heli Markkinointisuunnittelija Toinen reitti yliopistoon-hanke heli.a.joutsen@jyu.fi 040 652 4168
K Kaikkonen Anna Varajohtaja (pedagogiset asiat), yliopistonopettaja/ Pe­da­go­gical Head, University Teacher suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä anna.kaikkonen@jyu.fi 040 805 3240
Kallinen-Kuisma Minna Yliopistonopettaja/University Teacher johtaminen minna.kallinen-kuisma@jyu.fi 040 576 7766
Kananen Päivi Suunnittelija/International Coordinator International issues paivi.kananen@jyu.fi 050 443 2350
Karjalainen Merja Kehittämispäällikkö, varajohtaja/Head of Planning and Development merja.karjalainen@jyu.fi 050 441 3687
Kataja-aho Saana Yliopistonopettaja/University Teacher bio- ja ympäristötieteet saana.m.kataja-aho@jyu.fi 040 805 3565
Kiviniemi Ari Yliopistonopettaja/University teacher kemia ari.m.kiviniemi@jyu.fi 040 805 4649
Kokko Tiina Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka tiina.s.kokko@jyu.fi 040 805 3244
Koski Heljä Yliopistonopettaja/University Teacher viestintä ja media helja.koski@avoin.jyu.fi 040 576 7767
Kuhmonen Petri Yliopistonopettaja/University Teacher elämänkatsomustieto petri.kuhmonen@jyu.fi 040 576 7872
Kytölä Liisa Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka liisa.kytola@jyu.fi 040 576 7769
Kärkkäinen Riina Koulutussuunnittelija/Education Coordinator, Opintoneuvoja 050 428 0805
L Ladonlahti Tarja Yliopistonopettaja/University Teacher, Special Education erityispedagogiikka tarja.ladonlahti@jyu.fi 040 576 7754
Laine Mari Yliopistonopettaja/University Teacher terveystieteet mari.k.laine@jyu.fi 040 576 7757
Lehtonen Katja Koulutuspäällikkö/Manager katja.r.lehtonen@jyu.fi 050 428 5317
Leppämäki Piia Yliopistonopettaja/University Teacher johtaminen, laskentatoimi piia.a.leppamaki@jyu.fi 040 805 4187
Leppäniemi Matti Yliopistonopettaja markkinointi matti.leppaniemi@jyu.fi 040 805 4646
Lerkkanen Jukka Johtaja/Director jukka.lerkkanen@jyu.fi 0400 249 643
Lindholm Emilia Opintosihteeri/Study Secretary 040 686 3597
Lintunen Jarmo Yliopistonopettaja/University Teacher draamakasvatus jarmo.lintunen@jyu.fi 040 186 2360
M Matilainen Päivi Yliopistonopettaja/University Teacher sosiaalityö paivi.matilainen@jyu.fi 040 576 7772
Mikkola Reetta Markkinointisuunnittelija reetta.l.mikkola@jyu.fi 040 190 8129
Moilanen Sanna Yliopistonopettaja/University Teacher aikuiskasvatus, kasvatustieteet, varhaiskasvatus sanna.k.moilanen@jyu.fi 040 646 9208
N Nieminen Matti Yliopistonopettaja/University Teacher yhteiskuntatieteet ja filosofia, sosiologian opintosuunta matti.e.nieminen@jyu.fi 040 576 7773
Nikulainen Kirsi Yliopistonopettaja/University Teacher kirjallisuus, suomen kieli kirsi.j.nikulainen@jyu.fi 040 576 7774
Nummi Susanna Koulutuspäällikkö/ Manager susanna.nummi@jyu.fi 040 805 4905
Nykopp Minna Yliopistonopettaja/University Teacher aikuiskasvatustiede, kasvatustiede minna.e.nykopp@jyu.fi 040 190 4463
O Oikari Minna Yliopistonopettaja/University Teacher kasvatustiede minna.m.oikari@jyu.fi 040 576 7786
Oksanen Annamaija Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia annamaija.oksanen@jyu.fi 040 576 7779
P Parkkonen Marita Koulutuspäällikkö marita.a.parkkonen@jyu.fi 040 640 3320
Patja Päivi Yliopistonopettaja liiketoimintaosaaminen paivi.m.patja@jyu.fi 040 576 7839
Piippo Minna Opintosihteeri/Study Secretary 050 428 0808
Puro Erika Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka erika.k.puro@jyu.fi 040 805 3416
Pynnönen Mirve Koulutussuunnittelija/Education Coordinator 040 805 4890
R Rahkonen Paula Yliopistonopettaja/University Teacher aikuiskasvatustiede, kasvatustiede, perheopinnot paula.p.rahkonen@jyu.fi 040 684 6285
Ratalahti Elina Opintopäällikkö/Head of Student and Academic Affairs 050 427 3076
Rautiainen Anne Mari Yliopistonopettaja kirjoittaminen annemari.rautiainen@jyu.fi 040 576 7778
Reiman Nina Yliopistonopettaja/University Teacher suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä nina.m.reiman@jyu.fi 040 805 4668
Räisänen Vilma Koulutussuunnittelija/Education Coordinator 040 805 4758
S Sahlman Kati Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia kati.sahlman@jyu.fi 040 805 3476
Salo Mailis Yliopistonopettaja mailis.salo@jyu.fi 040 805 5189
Saurén Kirsi-Marja Yliopistonopettaja/University Teacher aikuiskasvatus, kasvatustieteet, johtaminen, yrittäjyys kirsi-marja.sauren@jyu.fi 040 805 3477
Savela Paula Projektipäällikkö/ Project Manager Toinen reitti yliopistoon-hanke paula.savela@jyu.fi 050 428 5293
Seilonen Marja Yliopistonopettaja suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä marja.a.p.seilonen@jyu.fi 040 805 3224
Strömberg-Jakka Minna Yliopistonopettaja sosiaalityö minna.m.stromberg-jakka@jyu.fi 040 182 2166
Suvanto Kaisa Yliopistonopettaja kirjoittaminen kaisa.k.suvanto@jyu.fi 040 805 3866
T Takala Tuisku Yliopistonopettaja/University Teacher kauppatieteet tuisku.t.takala@jyu.fi 040 682 5982
Talamo Auli Yliopistonopettaja/University Teacher aikuiskasvatustiede auli.talamo@jyu.fi 040 576 7784
Tapola-Tuohikumpu Sirpa Yliopistonopettaja/University Teacher sosiaalityö sirpa.tapola-tuohikumpu@jyu.fi 040 805 3494
Tarvainen Pauliina Opintosihteeri/Study Secretary 040 805 4433
Tengvall Noora Yliopistonopettaja/University Teacher suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä noora.tengvall@jyu.fi 040 805 5189
Terävä Mika Yliopistonopettaja/University Teacher draamakasvatus mika.terava@jyu.fi 040 576 7869
Tuominen Heli Yliopistonopettaja IT-opinnot heli.m.tuominen@jyu.fi 040 482 0731
Tyrväinen Heli Yliopistonopettaja/University Teacher terveystieteet heli.tyrvainen@jyu.fi 040 576 7873
U Uotinen Sanna Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka sanna.uotinen@jyu.fi 040 576 7785
Uotinen Virpi Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia virpi.uotinen@jyu.fi 040 576 7782
V Valkonen Leena Yliopistonopettaja/University Teacher kasvatustieteet, perheopinnot, varhaiskasvatus leena.valkonen@jyu.fi 040 805 4942
Viirret Tuija Leena Yliopistonopettaja/University Teacher draamakasvatus tuija.l.viirret@jyu.fi 040 576 7874
Virinkoski Riitta Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka riitta.e.virinkoski@jyu.fi 040 576 7787
Vuori Satu Koulutuspäällikkö/Manager satu.vuori@jyu.fi 050 373 2135
W Waselius Suvi Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia suvi.e.waselius@jyu.fi 040 805 5000
Y Ylhävuori Susanna Opintosihteeri/Study Secretary 040 774 8823