Jyväskylän yliopiston avoin yliopisto

Henkilökunta/Staff

Vaihda näkymä: Aakkosellinen | Galleria | Ryhmitelty

Koulutuspalvelut (Avoimen yliopiston opiskelijapalvelut)

Nimi Nimike Oppiaine Puhelinnumero Sähköposti
Avoimen yliopiston opiskelijapalvelut Koulutuspalvelut/Student and Academic Services 040 576 7760 avoneuvo@avoin.jyu.fi
Kaari Ursula Koulutussuunnittelija/Education Coordinator 050 428 0807 ursula.kaari@jyu.fi
Kärkkäinen Riina Koulutussuunnittelija/Education Coordinator, Opintoneuvoja 050 428 0805 riina.karkkainen@jyu.fi
Piippo Minna Opintosihteeri/Study Secretary 050 428 0808 minna.o.piippo@jyu.fi
Pynnönen Mirve Opintosihteeri/Study Secretary 040 805 4890 mirve.s.a.pynnonen@jyu.fi
Ratalahti Elina Opintopäällikkö/Head of Student and Academic Affairs 050 427 3076 elina.ratalahti@jyu.fi
Sahikallio Iris Opintosihteeri/Study Secretary, Rekisteröinti 040 576 7780 iris.sahikallio@jyu.fi
Tarvainen Pauliina Opintosihteeri/Study Secretary 040 805 4433 pauliina.tarvainen@jyu.fi

Opintoneuvonta

Nimi Nimike Oppiaine Puhelinnumero Sähköposti
Kärkkäinen Riina Koulutussuunnittelija/Education Coordinator, Opintoneuvoja 050 428 0805 riina.karkkainen@jyu.fi

Opetus

Nimi Nimike Oppiaine Puhelinnumero Sähköposti
Ekström Nora Yliopistonopettaja/University Teacher kirjoittaminen 040 576 7762 nora.ekstrom@jyu.fi
Eskola Päivi Yliopistonopettaja/University Teacher gerontologia 040 576 7771 paivi.eskola@jyu.fi
Häkli Helky Yliopistonopettaja/University Teacher sosiaalityö 040 8054 318 helky.l.hakli@jyu.fi
Hämäläinen Sari Yliopistonopettaja/University Teacher kasvatustiede 040 576 7764 sari.a.hamalainen@jyu.fi
Junttila Enni Yliopistonopettaja/University Teacher draamakasvatus +358408054244 enni.j.junttila@jyu.fi
Kaikkonen Anna Yliopistonopettaja/University Teacher/ vs. koulutuspäällikkö/ Manager suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä +358 40 805 3240 anna.kaikkonen@jyu.fi
Kaisla Maija Yliopistonopettaja/University Teacher terveystieteet 040 8053670 maija.kaisla@jyu.fi
Kallinen-Kuisma Minna Yliopistonopettaja/University Teacher johtaminen 040 576 7766 minna.kallinen-kuisma@jyu.fi
Kiviniemi Ari Yliopistonopettaja/University teacher kemia 040 805 4649 ari.m.kiviniemi@jyu.fi
Kokko Tiina Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka 0408053244 tiina.s.kokko@jyu.fi
Koski Heljä Yliopistonopettaja/University Teacher viestintä ja media 040 576 7767 helja.koski@avoin.jyu.fi
Kuhmonen Petri Yliopistonopettaja/University Teacher filosofia 040 576 7872 petri.kuhmonen@jyu.fi
Kukkola Jani Yliopistonopettaja/University Teacher aikuiskasvatustiede 040 8054794 jani.kukkola@jyu.fi
Kytölä Liisa Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka 040 576 7769 liisa.kytola@jyu.fi
Ladonlahti Tarja Yliopistonopettaja, Pedagoginen Johtaja/University Teacher, Pedagogical Head/Special Education erityispedagogiikka 040 576 7754 tarja.ladonlahti@jyu.fi
Laine Mari Yliopistonopettaja/University Teacher terveystieteet 040 576 7757 mari.k.laine@jyu.fi
Leppämäki Piia Yliopistonopettaja/University Teacher johtaminen 040 8054187 piia.a.leppamaki@jyu.fi
Matilainen Päivi Yliopistonopettaja/University Teacher yhteiskuntatieteet ja filosofia 040 576 7772 paivi.matilainen@jyu.fi
Nieminen Matti Yliopistonopettaja/University Teacher sosiologia 040 576 7773 matti.e.nieminen@jyu.fi
Nikulainen Kirsi Yliopistonopettaja/University Teacher kirjallisuus, suomen kieli 040 576 7774 kirsi.j.nikulainen@jyu.fi
Nummi Susanna Yliopistonopettaja / University Teacher aikuiskasvatustiede 040 8054905 susanna.nummi@jyu.fi
Oksanen Annamaija Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia 040 576 7779 annamaija.oksanen@jyu.fi
Puro Erika Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka +358408053416 erika.k.puro@jyu.fi
Rajamäki Jarmo Yliopistonopettaja/University Teacher taloustiede 040 576 7777 jarmo.rajamaki@avoin.jyu.fi
Rautiainen Anne Mari yliopistonopettaja kirjoittaminen 040 576 7778 annemari.rautiainen@jyu.fi
Reiman Nina Yliopistonopettaja/University Teacher suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä 040 805 4668 nina.m.reiman@jyu.fi
Sahlman Kati Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia 040 805 3476 kati.sahlman@jyu.fi
Saurén Kirsi-Marja Yliopistonopettaja/University Teacher kasvatustieteet 040 805 3477 kirsi-marja.sauren@jyu.fi
Seilonen Marja yliopistonopettaja suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä 040 805 3224 marja.a.p.seilonen@jyu.fi
Talamo Auli Yliopistonopettaja/University Teacher aikuiskasvatustiede 040 576 7784 auli.talamo@jyu.fi
Tapola-Tuohikumpu Sirpa Yliopistonopettaja/University Teacher sosiaalityö 040 805 3494 sirpa.tapola-tuohikumpu@jyu.fi
Tengvall Noora Yliopistonopettaja/University Teacher suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä +358 40 805 5189 noora.tengvall@jyu.fi
Terävä Mika Yliopistonopettaja/University Teacher draamakasvatus 040 576 7869 mika.terava@jyu.fi
Tyrväinen Heli Yliopistonopettaja/University Teacher terveystieteet 040 576 7873 heli.tyrvainen@jyu.fi
Uotinen Sanna Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka 040 576 7785 sanna.uotinen@jyu.fi
Uotinen Virpi Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia 040 576 7782 virpi.uotinen@jyu.fi
Valkonen Leena Yliopistonopettaja/University Teacher kasvatustieteet, perheopinnot 040 805 4942 leena.valkonen@jyu.fi
Viirret Tuija Leena Yliopistonopettaja/University Teacher draamakasvatus 040 576 7874 tuija.l.viirret@jyu.fi
Virinkoski Riitta Yliopistonopettaja/University Teacher erityispedagogiikka 040 576 7787 riitta.e.virinkoski@jyu.fi
Waselius Suvi Yliopistonopettaja/University Teacher psykologia 0408055000 suvi.e.waselius@jyu.fi
Willman Minna Yliopistonopettaja/University Teacher kasvatustiede 040 576 7786 minna.m.willman@jyu.fi

Hallinto ja suunnittelu

Nimi Nimike Oppiaine Puhelinnumero Sähköposti
Harvisalo Sisko Koulutuspäällikkö/Manager 050 427 3075 sisko.harvisalo@jyu.fi
Huovinen Mirva Suunnittelija/Coordinator 040 805 3112 mirva.e.huovinen@jyu.fi
Kaari Ursula Koulutussuunnittelija/Education Coordinator 050 428 0807 ursula.kaari@jyu.fi
Kaikkonen Anna Yliopistonopettaja/University Teacher/ vs. koulutuspäällikkö/ Manager suomen kieli, suomi toisena ja vieraana kielenä +358 40 805 3240 anna.kaikkonen@jyu.fi
Kananen Päivi Suunnittelija/International Coordinator 050 4432350 paivi.kananen@jyu.fi
Lehtonen Katja Koulutuspäällikkö/Manager 050 428 5317 katja.r.lehtonen@jyu.fi
Savela Paula Koulutuspäällikkö/Manager 050 428 5293 paula.savela@jyu.fi
Vuori Satu Koulutuspäällikkö/Manager 050 373 2135 satu.vuori@jyu.fi

Johto

Nimi Nimike Oppiaine Puhelinnumero Sähköposti
Avoimen yliopiston Lähipalvelut
Karjalainen Merja Kehittämispäällikkö, varajohtaja/Head of Planning and Development 050 441 3687 merja.karjalainen@jyu.fi
Kuittinen Riitta-Liisa Sihteeri 040 805 3529 riitta-liisa.kuittinen@jyu.fi
Ladonlahti Tarja Yliopistonopettaja, Pedagoginen Johtaja/University Teacher, Pedagogical Head/Special Education erityispedagogiikka 040 576 7754 tarja.ladonlahti@jyu.fi
Lerkkanen Jukka Johtaja/Director 0400 249 643 jukka.lerkkanen@jyu.fi
Rasku-Puttonen Helena Johtokunnan puheenjohtaja/Chairman of the board

Viestintäpalvelut (Avoimen yliopiston markkinointi)

Nimi Nimike Oppiaine Puhelinnumero Sähköposti
Kangasniemi Heta Markkinointisuunnittelija/Marketing Coordinator 040 805 3911 heta.i.kangasniemi@jyu.fi
Seuraa meitä

   

Osta lahjakortti verkossa

Osta lahjakortti verkossa | Avoin yliopisto, Jyväskylän yliopisto